image

Tarihe Dokunuş: Josephine

Size bir sorumuz olacak. Fransız kökenli bir mobilya olup arkalığı beslenip kabartılmış, yanlıklarla ve kolluklarla donatılmış, oturduğunuzda içine gömüldüğünüz, oturulacak yeri geniş ve yüksek aralıklı, aynı zamanda konforlu bir koltuğun adı sizce ne olabilir?

Berjer

Mobilya tasarımı tarihin belirli zamanlarında bazı akımlardan etkilenmiştir. Berjer de bu mobilyalardan biridir. Genelde büyüklerimizin evlerinde görmeye alışık olduğumuz berjer mobilyalar, klasik tarzıyla geçmişten günümüze geçen en değerli parçalardan biridir. Berjer, yapılışı gereği karakteristik bir mobilyadır. Mobilya tasarımında Rokoko akımının bir parçası olarak bilinen berjer, ilk olarak Fransa’da XV. Louis döneminde benimsenip ortaya çıkmıştır. Türkiye’de ise ilk olarak XX. Yüzyılın başlarında görülmeye başlamıştır.

Evinizde sadece size ait bir alan hazırlamak isterseniz Josephine berjer bu alanı yaratmanıza olanak sağlıyor. Evinizde Fransız kültürü esintileri olsun istiyorsanız Josephine berjer aradığınız kriterlere tamamen uygun özelliklere sahiptir. Josephine berjer ile evinizde hazırlayacağınız o özel alanı şık ve konforlu hale getirebilirsiniz. Özellikle Retro severlerin tercihi olan Josephine berjer, evinizi yenilerken ilham kaynağı olacaktır. Evinizde, cafenizde kendi tarzınızı yansıtmak istiyorsanız Josephine berjer, gelen konukların ilgi odağı olacaktır.

Berjer modellerine yeni bir soluk getiren Josephine berjer ile ister tek kişilik kullanımlar için kullanıp ayaklarınızı uzatarak kitap okumanın tadını çıkarın. İsterseniz de geniş iskelet yapısını avantaja çevirip iki kişinin kullanabileceği düzene sokun. Rahatlığın keyfini çıkarmanın ideal yolu olan Josephine berjer ile huzurlu yaşam alanlarını seçkin bir tercih yaparak ödüllendirin.

Evlerde ve çalışma alanlarında alternatif tema sevenlerin her zaman tercih ettiği berjerlerin yeni gözdesi haline gelen Josephine berjer, özgün dekorasyon fikirlerine öncülük ediyor. Evinizde ve çalışma alanlarınızda kendinize has bir tarz yakalayıp çizgilerinize tarihi bir anlam katmak istiyorsanız Josephine berjer ile bu alanlara sınırsız derinlik katabilirsiniz. Silindir şeklinde tasarlanmış yumuşak yastığıyla zor bir günün ardından uçsuz bucaksız hayallere dalabilirsiniz. Josephine berjer, kahverengi tonlarıyla evlerimize geçmişten gelen bir misafiri andıracak. Zamansız detaylarıyla ev ve işyerlerinizde farklı konseptleri deneme olanağı sağlayan Josephine berjer ile atmosferiniz tamamen değişecek. 1800’lü yıllara dönmek isteyenlerin tercihi Josephine berjer ile ev ve çalışma alanlarınızın bir karakteri olsun. Zarif işçiliğiyle ev ve çalışma alanlarınıza minimal bir hava katan Josephine berjer ile geçmişte yolculuğa çıkmanın tam zamanı!

 

Josephine! Yorgunluğu ona bırakın.

Yorum Yazın